loading

چگونه یک کارت ویزیت تهیه کنیم ؟

2:13 پنج شنبه 18 خرداد 96
چگونه یک کارت ویزیت تهیه کنیم ؟

چگونه یک کارت ویزیت تهیه کنیم ؟

فروغ صراف زاده_ برای هر شغل و حرفه و فعالیتی که نیاز به معرفی داشته باشد لازم است که دست کم تعدادی کارت ویزیت تهیه شود.

ممکن است برای خودتان یا کسب و کارتان دنبال یک طراح بگردید تا این کارت طراحی و سپس چاپ شود. معمولا طراحان گرافیک در کانون های تبلیغات و دفاتر کاری کوچک می توانند شما را راهنمایی کنند. تقریبا درتمام چاپخانه ها نیز طراحانی مستقر هستند که بتوانند این کار را انجام دهند.

چگونه و به شخصی کارت ویزیت را سفارش دهیم ؟

برای شروع لازم است که تمامی اطلاعات تماس شما و شغلتان که شامل: پست سازمانی، نام برند یا مجموعه، نشان تجاری، شماره تماس ثابت و همراه، نشانی وبسایت و ایمیل شخصی یا سازمانی و دیگر راههای ارتباطی مانند نشانی محل کار را یکجا نوشته و به طراح تحویل دهید. اگر سازمان یا مجموعه شما رنگ مشخصی برای لوگو و تبلیغات دارد حتما آن را لحاظ کنید و دقت کنید رنگ با دیگر اقلام تبلیغاتی که پیشتر چاپ شده تفاوتی نداشته باشد؛ برای اینکار می توان کد دقیق رنگ را از کتاب رنگها یافت. معمولا در این مورد طراح، شما را راهنمایی می کند. کارت ویزیت با متن و محتوای دو زبانه ایده خوبی نیست؛ می توانید تعدادی کارت به زبان دوم احتمالی چاپ کنید تا برای مخاطبان آن زبان به همراه داشته باشید. همچنین بهتر است یک روی کارت ویزیت اطلاعات تماس و روی دیگر لوگوی کسب و کار شما باشد.

ابعاد کارت ویزیت چگونه باشد؟

کارت ویزیت ها اغلب اندازه مشخصی در فرم های چاپی دارند. چنانکه میبینیم در جاکارتی ها نیز همان اندازه برای قرارگیری کارتها پیش بینی شده است. برخی برای متفاوت بودن و جلب توجه تمایل دارند کارت ویزیت های خلاق با اندازه های غیر متعارف داشته باشند که البته این کار توصیه نمی شود. چرا که نگهداری آن را برای مخاطبان مشکل خواهد ساخت و اغلب اگر بزرگتر از اندازه معمول باشد تا می شود و اگر کوچکتر باشد ممکن است گم شود و یا به طور کلی جدی گرفته نشده و کنار گذاشته شود؛ پس بنابر این بهتر است از طراح بخواهیم همان ابعاد استاندارد کارت ویزیت را در طراحی به کار گیرد.

چگونه اطلاعات طرح را چک کنیم ؟

زمانی که طراحی به اتمام می رسد معمولا طراح با شما تماس می گیرد تا برای تایید طرح و اطلاعات درج شده روی آن مراجعه کنید. خیلی دقیق باشید. مخصوصا در مورد رنگ سازمانی، لوگو، شماره تماس ها که پس و پیش نشده باشد، کد شماره تماس ها بهم نریخته باشد، نوشته ها از کادر بیرون نزده باشد، و ...

بارها و بارها نمونه را بخوانید، معمولا از آخر به اول خواندن متن کمک می کند تا سریعتر ایرادات احتمالی دیده شود و اصلاح گردد.

در چاپخانه چه اتفاقی می افتد؟

در مرحله تایید معمولا طراح فایل را در قالب لوح فشرده یا فایل روی فلش مموری به شما تحویل می دهد یا از طریق ایمیل برای چاپخانه می فرستد. در هر حال شما چندین نسخه کپی از آن را داشته باشید.

چاپخانه ها معمولا همان ابتدا از شما خواهند پرسید که تیراژ، چقدر باشد (تیراژ یا شمارگان همان تعداد کار چاپ شده در هر دور از چاپ است) که در مورد کارت ویزیت اگر با دستگاههای بزرگ چاپ انجام شود حداقل هزار عدد است. از این عدد هراسی به دل راه ندید چرا که در عمل آنقدرها هم زیاد نیست. برای طراحی جدید همین هزار تا برای دور اول چاپ کافیست بعدا با یک تماس می توانید خیلی سریع تعداد بیشتری کارت سفارش دهید.

پرسش بعدی چاپخانه از شما در مورد جنس کاغذ است. کارت ویزیت ها معمولا در نمونه های (کتان، یو وی براق، یو وی مات و پی وی سی) موجود هستند که هر کدام بسته به بودجه ای که در اختیار دارید و نوع استفاده و کسب و کار شما می توانند انتخاب شوند. به طور مثال پزشکان و افراد متخصص معمولا کارت ویزیت هایی از جنس کتان و مات انتخاب می کنند و باشگاه های ورزشی و استخرها ممکن است نوع پی وی سی را ترجیح دهند تا با رطوبت خراب نشود.

کارتهای شما پس از چاپ و برش توسط کاتر های مخصوص چاپخانه آماده ی توزیع میان مخاطبان است.

ارائه کارت چگونه باشد؟

و اما می رسیم به ارائه ی کارت؛ بخش مهمی از کار که با عدم توجه به چگونگی آن، تمام زحمات برای سفارش و طراحی و چاپ بیهوده خواهد بود.

اگر برای خود کار می کنید یا کارمند سازمان، شرکت یا مجموعه ای هستید بهتر است بدانید که بدون کارت ویزیت از منزل خارج شدن موقعیت های موفقیت آمیزی را از شما دور خواهد کرد. بهتر است در جیب های سمت چپ کت یا پیراهن و یا کیف دستی قسمت مخصوصی برای قرار گیری کارتها اختصاص دهید و حتی بهتر است از جاکارتی های فانتزی موجود در بازار استفاده کنید. به طوریکه در کمتر از سه ثانیه بتوانید آن را خارج و با دست راست با اندکی حالت افتادگی و مودبانه به طرف مورد مذاکره یا مشتری احتمالی تحویل دهید. روی میز کار نیز جای مشخصی نزدیک به ارباب رجوع یک جاکارتی مرتب پر از کارت قرار دهید تا مشتریان و میهمانان بتوانند به سهولت یک کارت از آن خارج کنند.

منتشر شده در هفته نامه سراسری اقتصاد ایده آل

0 پیام

نظر شما در مورد چگونه یک کارت ویزیت تهیه کنیم ؟