loading

جایگاه رشته کارآفرینی در کشور های جهان

16:24 جمعه 17 فروردین 97
جایگاه رشته کارآفرینی در کشور های جهان

جایگاه رشته کارآفرینی در کشور های جهان

جایگاه رشته کارآفرینی در کشور های جهان

پریسا صدیق پور

کارشناش ارشد کارآفرینی

بزرگترین دانشگاههایی که رتبه های بالایی در زمینه کارآفرینی دارند رشته ای به نام کارآفرینی را به عنوان رشته کارشناسی ارشد یا دکتری تدریس نمی کنند (به غیر از دانشگاه استنفورد). از بین آنها دانشگاه MIT و استنفورد، شهر فناوری لندن و برلین و ... نام برد، این موسسات بیش از اینکه رشته کارآفرینی را تدریس کنند فضا و روح کارآفرینی را القا می کنند. لابراتوارهای پیشرفته و پیشرو ، سیستمهای به روز برای امکان سنجی ایده ها، اتاق فکر، تست ایده، تست بازار و ... به دانش جویان تمامی رشته ها این امکان را می دهد که بتوانند ایده هایی که خلق می کنند را ارزیابی کرده و در صورت امکان سنجی موفق به کسب و مار تبدیل کنند و در سطح بین المللی کسب درآمد کنند. فضای کارافرینی در دانشگاه باعث می شود دانشجو در بدو ورود به دانشگاه به طور متمرکز به راه اندازی کسب و کار خود بیاندیشد و در کنار تلاش دانشجویان موسسات و فرشتگان کسب و کار نیز از طرح های خوب آنها به طور کامل حمایت می کنند و تا رسیدن به موفقیت آنها را هدایت می کنند.

دانشگاه MIT سالانه ۹۰۰ شرکت تاسیس می کند و سالانه نزدیک به ۳ میلیون نفر را جذب بازار کار می کند و در حال حاضر یازدهمین اقتصاد بزرگ دنیا به شمار می رود. کسانی که در این دانشگاهها تحصیل می کنند نه هوش خارق العاده ای دارند و نه ژن متفاوتی! انسانهایی هستند شبیه من و شما، ولی روح و فرهنگ حاکم بر این دانشگاهها افراد را به ایجاد شرکتها تشویق می کند.

هاله ای از امکان و همکاری دانشجویان را احاطه می کند که با خود فکر می کنند من هم می توانم و در حقیقت آنها را به ویروس کارافرینی آلوده می کنند. آنها در کنار دانش فنی مهارت های کارآفرینی را نیز می آموزند و به سرعت وارد بازار کار می شوند.

برچسب ها:

0 پیام

نظر شما در مورد جایگاه رشته کارآفرینی در کشور های جهان