loading

راهنمای تهیه هدایای تبلیغاتی برای شرکت ها و برندها

11:14 شنبه 23 دی 96
راهنمای تهیه هدایای تبلیغاتی برای شرکت ها و برندها

راهنمای تهیه هدایای تبلیغاتی برای شرکت ها و برندها

فروغ صراف زاده

مشاور روابط عمومی تجاری و برند

به ماههای پایانی سال نزدیک می شویم و شرکتها و برندها در تدارک هدایای تبلیغاتی سال نو برای نمایندگان، مشتریان، مشترکین و کارکنان و همراهان برند خود هستند. هدایای تبلیغاتی سال نو که در ساده ترین حالت؛ سرسید و سالنامه و خودنویس و کیف های تبلیغاتی است که با نگاهی خلاقانه تا انواع گجت های ساده (لوازم الکترونیکی) و قابل حمل، تنوع دارد. خیابان جمهوری ،حوالی چهارراه ظهیر الاسلام نرسیده به بهارستان در ماههای پایانی سال پذیرای سیل عظیمی از سفارش دهندگان این هدایاست. چاپخانه ها نیز شلوغ ترین روزهای کاری سال را تجربه می کنند.

آنچه در ادامه می خوانید راهنمای ساده ای برای سفارش و متناسب سازی این هدایا با کسب و کار شماست.

زود نیست! دست بجنبانید

ممکن است تصور کنید برای تصمیم گیری و سفارش این هدایا زمان زیادی در پیش است و هنوز زود است در حالیکه اگر به موقع توزیع شدن این هدایا برایتان اهمیت دارد باید بجنبید و سریع در مورد چیستی و چگونگی این اقلام تصمیم بگیرید. چرا که از سفارش تا طراحی و تایید و توزیع هنوز راه زیادی در پیش است.

اثر بخشی و ماندگاری هدایا

اگر به تاثیر و کاربردی بودن هدایا فکر می کنید راه حل ها و نکاتی وجود دارد که با رعایت آن می توان کل فرآیند را بهبود بخشید و نتیجه بهتری گرفت. به طور مثال می توان به جای سالنامه، کتابچه های یادداشت در همان اندازه (قطع) را سفارش داد که مازاد آن برای سال های آینده نیز قابل استفاده باشد و منقضی نشود. می توان در این کتابچه رزومه ای از شرکت، تصویر خدمات و کالاها و یک عالمه توضیح و تفسیر در مورد معرفی برند و کسب و کار گنجاند. محتوایی که با دقت تولید شده باشد و هر گاه این کتابچه یادداشت مورد استفاده قرار می گیرد مروری بر عملکرد و جایگاه شما در بازار برای مشتریان احتمالی باشد. بهتر است که درصدی از اقلام تهیه شده را همواره در شرکت و محل کار موجود داشته باشیم تا به مهمانان احتمالی در دیگر روزهای سال تقدیم شود. در شرکت ها و برند ها مدیریت موجودی و اهدای این هدایا به واحد روابط عمومی سپرده می شود.

هدایای مرغوب تهیه کنید

خودتان را در جایگاه فرد دریافت کننده تصور کنید. آیا از دریافت این هدایا خوشحال می شوید یا اینکه دهها نوع مشابه آن در قفسه های شرکت بی استفاده مانده است؟ ترجیح نمی دهید یک هدیه اما از نوع کاربردی و مرغوب دریافت کنید؟ آیا کیفیت هدیه باعث نمی شود شرکت ارسال کننده جایگاه بهتری در ذهن شما داشته باشد؟ آیا حسن سلیقه در تهیه و ارسال هدایا حس با ارزش بودن برای طرف مقابل را در به شما منتقل نمی کند؟ هدایای موجود در بازار برای این موضوع معمولا کالاهای غیر اصل و ارزان قیمت هستند. می توان با طبقه بندی مشتریان و مدیریت بودجه ای که برای این امر در اختیار شرکت است هدایای بهتری برای افراد محدود تر و مهم تری اختصاص داد و در عوض تعداد بیشتری هدایای سطح متوسط برای مراجعان روزهای عادی کار در نظر گرفت. می توان هدایایی مانند تبلت، پاور بانک، ساعت های مچی و دیواری، ساعت هوشمند، انواع کیف و کلاسور، ساعت های رومیزی، صنایع دستی و دیگر مصنوعات را از بازار تهیه نمود و برای هک کردن نشان تجاری شرکت به مراکز مخصوص سپرد.

مدیریت ارسال هدایا به چه صورت باشد؟

پیش از هر کاری بهتر است فهرستی از دریافت کنندگان هدایا تهیه شود. این افراد ممکن است مدیران و کارکنان شرکت های همکار، مشتریان وفادار، مشتریان احتمالی، نمایندگان وابسته به برند، تامین کنندگان، و به طور کلی ذیفعان کسب و کار ما باشند. لازم است که نشانی ها مجددا بررسی شوند و در صورت تغییر نسبت به فهرست ارسالی های سال گذشته اصلاح شوند تا زمان و هزینه شرکت به اشتباه صرف نشود. بسته به نوع هدایا می توان از خدمات شرکت پست و پیک استفاده کرد. اگر می خواهید برای ارسال از پست استفاده کنید؛ حتما این کار را تا پایان بهمن ماه به اتمام برسانید زیرا ارسالی های شرکت های پست در پایان سال با ترافیک و حجم زیادی مواجه می شوند و ممکن است بسته ها خیلی دیرتر از برنامه ریزی شما به دست صاحبانشان برسد. برخی شرکت ها نیز روزهای پایانی سال فعال نیستند و بسته ها ممکن است برگشت بخورند. نگران نباشید، هیچ اشکالی ندارد که هدایای نوروزی یک ماه قبل از آغاز سال به دست شرکتهای همکار برسد، در عوض این نشانه برنامه ریزی صحیح و وقت شناسی شماست. بهتر است رسیدن هدایا با مقصد چک شود . این کار از طریق یک تماس ساده از سمت شرکت با دریافت کنندگان امکان پذیر است. فراموش نکنیم که از نوع مرغوب هدایا به کارکنان داخلی شرکت نیز اختصاص دهیم تا حس تعلق خاطر آنها به برند افزایش پیدا کند و بخواهیم تا در صورت نیاز فهرست افرادی که فکر می کنند مازاد بر فهرست، لازم است هدیه دریافت کنند را به واحد متصدی ارسال، اعلام کنند.

منتشر شده در هفته نامه سراسری اقتصاد ایده آل

0 پیام

نظر شما در مورد راهنمای تهیه هدایای تبلیغاتی برای شرکت ها و برندها