loading

باید و نباید های قانونی برای مشاغل تحت وب

11:26 شنبه 23 دی 96
باید و نباید های قانونی برای مشاغل تحت وب

باید و نباید های قانونی برای مشاغل تحت وب

سارا علوی نیا

کارشناس ارشد مارکتینگ و باشگاه مشتریان

اعتماد در پرداخت های الکترونیکی

کسب و کارها بدنبال صرفه جویی در وقت و کاهش هزینه ها و همچنین کمتر کردن عبور و مرر در سطح شهر هستند و کسب و کارهای آنلاین آنقدر رونق گرفته اند که اماکن فیزیکی فروش به مانند گذشته ضروری به شمار نمی روند. این سبک زندگی علاوه بر بهره برداری از زمان، کمک به کاهش آلودگی و حفاظت محیط زیست نیز هست. در همین خصوص سیستم های پرداخت الکترونیکی، بسیار رواج یافته اند. لازمه استفاده از این سیستم شناخت عناصر و اجزای آن است و همچنین مهمترین بحث اعتماد در پرداخت های الکترونیکی هم برای مشتری و هم برای ارائه دهندگان کالا و خدمات است. در زیر به صورت خلاصه سعی می کنیم شما را با مفاهیم مرتبط در این زمینه آشنا کنیم.

پرداخت الکترونیکی تحت وب

پرداخت الکترونیکی،پرداخت پول از طریق اینترنت در ازای خرید کالا و خدمات بدون نیاز به حضور فیزیکی شخص در محل خرید، بانک یا فروشگاه است. خریدار با کارت بانکی خود ( کارت بانکی عضو شتاب ) می تواند از انواع فروشگاه ها و کسب و کارهای اینترنت خرید داشته باشد و مبلغ آن را همان زمان ریق درگاههای پرداخت واریز کند.

خریداران برای انجام یک خرید اینترنتی ملزم به داشتن پارامترهای زیر می باشند:

- شماره ی 16 رقمی درج شده روی کارت

- رمز اینترنتی کارت

- CVV2

- حروف تصویر

- تاریخ انقضا کارت بانکی

درگاه پرداخت اینترنتی چیست و چگونه واسط میان مشتریان و کسب و کارهاست؟

در کسب و کار آنلاین، داشتن یک بستر امن برای پرداخت، بسیار مهم و حیاتی است. درگاههای پرداخت اینترنتی امکان اتصال سیستم پرداخت الکترونیک را به حساب بانکی شخص ایجاد می کنند.

در ایران 3 نوع درگاه پرداخت اینترنتی داریم:

- درگاه های پرداخت با مجوز PSP

- درگاه های پرداخت واسط ( متمرکز کننده ها )

- بانکها با قرار داد پیمانکاری

شاپرک ( شبکه الکترونیکی پرداخت کارت) چگونه امنیت را برای مشتریان به ارمغان می آورد؟

شاپرک یا شبکه الکترونیکی پرداخت کارت شرکتی در زمینه کارت های بانکی و انتقال امن دیتاها و اطلاعات مربوط به تراکنشها ( مالی و غیر مالی) به بانکهای صادر کننده ی کارت است. وظیفه شاپرک، استاندارد سازی پرداخت های کارتی، کنترل و نظارت متمرکز در شبکه پرداخت و همچنین به عنوان حامی صنعت پرداخت الکترونیک و نقطه اعتماد استفاده کنندگان از خدمات پرداخت است.

شرکت PSP چیست؟ و چگونه راهکارهای پرداخت را ارائه می دهد؟

طبق سایت شاپرک PSP، اینگونه زیر تعریف می شود:

بدیهی است گسترش و ترویج پرداخت الکترونیکی مستلزم نصب، راه اندازی، آموزش و نگهداری پایانه های فروش (POS) به صورت گسترده در محل های فروش کالا و خدمات و همچنین راه اندازی امکانات نرم افزاری برای پرداخت از طریق اینترنت و موبایل است. طبق مصوبه مورخ 30/3/ 83 ریاست محترم جمهوری در خصوص پول الکترونیکی، بانک های کشور می توانند پس از انعقاد قرارداد با شرکت های ارایه دهنده خدمات پرداخت (PSP) جهت ارایه خدمات فوق که دارای مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران باشند، وظیفه ارایه خدمات پرداخت را به شرکت های PSP محول نمایند.

شرکت های PSP یا همان شرکتهای Payment Service Provider، که ابزارها و راهکارهای پرداخت الکترونیک را ارائه می دهند، دیتا خود را به سمت شاپرک انتقال می دهند. شاپرک بعد از کنترل و مسیر یابی شروع به ارسال دیتاها به بانکهای صادر کننده می کند. این ارتباط از طریق سامانه شتاب می باشد.

اعتماد در تجارت الکترونیک

مهمترین مسئله در تجارت الکترونیک، اعتماد در میان کاربران خدمات الکترونیکی است. تمام شرکتهایی که در حوزه پرداخت کار می کنند باید دارای نماد الکترونیکی اعتماد باشند. نماد الکترونیکی نشانه ایست که از سوی بانک مرکزی با نام توسعه تجارت الکترونیکی به عنوان تاییدیه به فروشگاه های اینترنتی داده می شود. در واقع با نماد الکترونیکی هویت صاحب فعالیت کسب و کار اینترنتی احراز می شود. مرکز توسعه ی تجارت، پس از دریافت این مدارک، استعلام های لازم را گرفته و در صورت مورد تایید بودن در خصوص درخواست ارائه شده، نماد اعتماد الکترونیکی به متقاضی اعطا می شود.

منتشر شده در هفته نامه سراسری اقتصاد ایده آل

0 پیام

نظر شما در مورد باید و نباید های قانونی برای مشاغل تحت وب