loading

ریپورتاژ آگهی چیست و چگونه به کسب و کارها کمک می کند؟

11:48 شنبه 23 دی 96
ریپورتاژ آگهی چیست و چگونه به کسب و کارها کمک می کند؟

ریپورتاژ آگهی چیست و چگونه به کسب و کارها کمک می کند؟

فروغ صراف زاده

مشاور روابط عمومی تجاری و برند

شاید قبلا به این موضوع توجه کرده باشید که چه اتفاقی می افتد که دو کسب و کار مشابه که از قضا در مجاورت همدیگر نیز قرار گرفته اند؛ چگونه متفاوت از هم فروش دارند و یکی از دیگری بسیار موفق تر است. مثلا در راسته فست فود های یک خیابان خاص که بیشتر املاک تجاری کسب و کار مشابهی دارند فقط تعداد محدودی محبوب و نامی می شوند و مردم برایشان صف می کشند در حالی که دیگر کسبه کسادی بازار را تجربه می کنند. معرفی شدن همان چیزی است که میان این کسب و کار ها تفاوت ایجاد کرده است. بله معرفی شدن. شما به عنوان فروشنده کالا یا خدمات، تا زمانی که خود را به خوبی به بازار معرفی نکنید به اندازه ی کافی شناخته نخواهید شد.

در نظر بگیرید صاحب یک همبرگر فروشی فوق العاده هستید که از بهترین مواد اولیه همبرگر ها را طبخ و در محیطی آرام و دنج و شور انگیز یک رستوران عالی تاسیس کرده اید؛ مطمین باشید تا زمانی که خود را به مشتریان احتمالی معرفی نکرده اید و در مورد کیفیت خدمات و غذا اطلاعات کافی نداده اید خبری از رونق و فروش نخواهد بود. چرا که کیفیت خدمات برای موفق شدن کافی نیست و صاحبان کسب و کارها باید دنبال جلب توجه و اثبات این کیفیت به تعداد بیشتری از مصرف کنندگان باشند و این اتفاق نمی افتد مگر اینکه با یک فراخوان تعداد افراد بیشتری را به امتحان کردن تشویق و ترغیب کنید.

حال این اینکه چگونه و کجا و برای چه گروه از افراد جامعه معرفی شوید موضوعی است که اگر با دقت بررسی و انتخاب شود شما را به درست معرفی شدن نزدیک خواهد کرد. ریپورتاژآگهی ها از بهترین ابزار ها برای معرفی کسب و کار هستند. در یک تعریف ساده می توان گفت ریپورتاژآگهی زبان معرفی کسب و کار در قالب متن و تصویراست. ابزاری که سیر تا پیاز خدمات شما را برای مصرف کننده و مشتریان احتمالی توضیح می دهد. بسیاری از مشتریان احتمالی شما همان هایی هستند که هنوز روحشان هم از خدمات و محصولات شما خبر ندارد. افرادی که اگر آگاه شوند برای برآورده نمودن نیازشان از خدمات و محصولات شما استفاده می کنند و چه بسا این کار راه حل ساده ای برای مشکلات آنها باشد. به عنوان مثال خانم کارمندی که از وجود آشپزخانه بیرون بر در مجاورت محل زندگی با خبر می شود این موضوع را به عنوان خبر خوب و راه حل مناسبی برای برخی روزهای هفته به کار می گیرد و مشتاقانه از این خدمات بهره مند می شود. اما در صورتی که آن آشپزخانه بیرون بر فعالیت و تبلیغاتی در جهت معرفی خود نداشته باشد بسیاری از مشتریان احتمالی را از دست خواهد داد. ما، در هر جرفه و شغلی که مشغول هستیم بالاخره نیاز عده ای از مصرف کننده گان را هموار می سازیم که در صورت با خبر نمودن جامعه هدف و مشتریان احتمالی به سوددهی نزدیک تر خواهیم شد. پس تبلیغات هزینه نیست بلکه نیاز هر کسب و کار برای شناخته شدن و معرفی شدن به مصرف کنندگان است. نیازی که برند های بزرگ را زنده نگه می دارد و هیچ شرکت و کمپانی خود را از آن بی نیاز نمی داند.

برندها معمولا درصدی مشخص از درآمد ها را همواره برای دیده شدن و معرفی شدن هزینه می کنند و این موضوع را حیاتی می دانند. برای انتشار ریپورتاژ آگهی ها لازم است که یک رسانه انتخاب کنیم. رسانه ای که به جنس و ماهیت کسب و کار نزدیک و با آن متناسب باشد. متخصصان تبلیغات و آگهی در رسانه ها راهنمای خوبی برای ساخت و تهیه این رپورتاژ ها هستند. ریپورتاژ کسب و کار می تواند یک ویدئو در شبکه های اجتماعی، یک آگهی یک چهارم صفحه در پیک های محلی، یک پیام رادیویی، یک گزارش کامل در یک نشریه، یک پیام کوتاه و شاید یک گردهمایی کوچک برای معرفی خدمات ما باشد. تولید محتوای مناسب از آنچه که ارایه می دهیم و چگونه نیاز مشتریان را هموار می سازیم همان چیزی است که ما را به خوبی معرفی می کند.

ما با توضیح جزییات در مورد برند شدن کسب و کار، با افتخار راهنمای شما هستیم. وعده ما هفته آینده همین صفحه با یادداشت های ساده و کاربردی برند سازی و راههای توفیق کسب و کار.

منتشر شده در هفته نامه سراسری اقتصاد ایده آل

برچسب ها:

0 پیام

نظر شما در مورد ریپورتاژ آگهی چیست و چگونه به کسب و کارها کمک می کند؟