loading

فوت کوزه گری برندها برای ورود به بازار

10:41 شنبه 23 دی 96
فوت کوزه گری برندها برای ورود به بازار

فوت کوزه گری برندها برای ورود به بازار

فروغ صراف زاده

مشاور روابط عمومی تجاری و برند

چند روزی از برنامه لانچ کردن گوشی نوت 8 برند محبوب سامسونگ می گذرد. رویدادی که در نمونه های مشابه نیز سیلی از خریداران، علاقه مندان و رسانه ها را به این دست از برنامه ها می کشاند و در مورد برند های بزرگ با موجی از شور و هیجان عمومی و حتی تحریک بازار همراه است. آنچه در ادامه می خوانید جزییاتی در مورد این روش معرفی محصول است.

واژهء launch در زبان انگلیسی؛ آغاز کردن، راه انداختن، و در کسب و کار به معنای اعلام تولید یک محصول جدید یا ورود به بازار؛ به کار می رود.

معرفی شدن همان اصلی است که بین کالاهای پر فروش و به اصطلاح کند فروش تفاوت ایجاد کرده است. لانچ کردن محصول از بهترین روشهای معرفی محصول در آغاز راه یافتن به بازار است. بشر همواره از ناشناخته ها در هراس بوده و احساس ابهام برایش واهمه ایجاد کرده است. بدیهی است که محصولی معرفی نشده و ناشناخته نمی تواند به راحتی در دل مصرف کننده جا باز کند. و سهم بازار قابل قبولی داشته باشد. آنچه گفته شد مقدمه ای بود بر چون و چرای لانچ کردن محصول جدید. در کسب و کار، تولید جایگاه مهم و انکار ناپذیری دارد. اما آنچه که از تولید هم مهمتر است فروش و ارائه محصول و یا خدمت است. هر چقدر هم که تولید با کیفیت باشد باز هم نیازمند ورود و گسترش در بازار و فروش و سوددهی است. چرا که اولین و آخرین هدف هر کسب و کاری سودآوری آن است.

لانچ کردن همان مرز میان تولید و بازار است. در مسیر برنامه ریزی برای لانچ کردن محصول لازم است که با ریز بینی نکاتی بررسی شود. در ادامه به چند نکته از این دست اشاره شده است.

- مشتری چرا باید برای محصول شما هزینه بپردازد. مزیت رقابتی و تفاوت شما با رقبا کاملا شفاف باشد.

- در ابتدای راه برای مشتری تجربه ای بسازید که محصول در ذهنش ماندگار شود و آن را به دیگران نیز توصیه کند. برای ساختن این تجربه خوشایند برنامه ریزی کنید.

- به فکر برگزاری یک مراسم یا به اصطلاح راه انداختن یک ایونت برای رونمایی از محصول باشید. مراسمی که در شان محصول، تولید کننده و خریداران بازار هدف شما باشد. این مراسم را با مشورت کارشناسان امر و متخصصان تولید محتوا و خبر، همراه با متن و تصویر گویا و مناسب در شبکه های اجتماعی و خبرگزاری های رسمی و غیر رسمی و حتی محلی بازتاب دهید تا آنهایی که حضور نداشته اند مطلع شوند. چه بسا افرادی برای ورود کالا یا خدمت اینچنینی به بازار اشتیاق فراوان داشته باشند تا مشتری آن شوند.

- برای خرید اولیه محصول یک محدودیت زمانی قایل شوید تا خریداران برای بدست آوردن آن تجربه خرید عجله کنند. اینگونه سطح ارزش محصول در ذهن مخاطبان نیز بالاتر می رود.

- قبل از معرفی محصول فرآیند خرید و کاربرد آن را از دیدگاه خریدار کاملا بررسی کنید تا نقص و کوتاهی در کار نباشد و همه چیز در بهترین حالت ممکن قرار گرفته باشد و برای بعد از خرید نیز خدمات پس از فروش قابل قبولی تدارک ببینید تا مشتری وفادار شود. اینها کمک می کند تا حس ارزش قایل شدن برای مشتریان در آنها تقویت شود.

- کمی بیشتر از انتظار مشتری ارائه دهید تا او شگفت زده و رضایتمند شما را ترک کند.

- برنامه لانچ محصول را برای خود نیز جدی بگیرید و انتظار داشته باشید در آن روز با رکورد فروش مواجه شوید و سعی کنید این هدف را محقق کنید.

- می توانید این برنامه را با یک نشست خبری با کمک خبرنگاران رسانه ها آغاز کنید.

منتشر شده در هفته نامه سراسری اقتصاد ایده آل

برچسب ها:

0 پیام

نظر شما در مورد فوت کوزه گری برندها برای ورود به بازار