loading

پارتی بازی

3:51 جمعه 24 شهریور 96
پارتی بازی

پارتی بازی

فروغ صراف زاده_ اصطلاح پارتی بازی در شرایط جذب و استخدام؛ اصطلاحی است که همواره با انتخاب افراد کارجو برای استخدام شدن عجین شده است. اصطلاحی که در باور عموم کاری متناقض با عدالت اداری و سلامت در تصمیم مدیران و گردانندگان کسب و کارها است. اصطلاحی که می تواند شبیه لابی کردن و تبانی کردن باشد. اما این به اصلاح پارتی بازی از سوی کارفرماها و صاحبان مشاغل چگونه به نظر می رسد؟ اگر شما هم در جایگاه کارفرما باشید ترجیح نمی دهید با شخصی کار کنید که از قبل شناخت داشته باشید و مورد اعتمادتان باشد؟ سوابق کاری قبلی او را بدانید و او نیز با اهداف و چشم اندازهای کسب و کار شما آشنا باشد؟

رمز و راز این داستان همان ارتباط و شناختی است که میان کارفرما و کارجو وجود دارد. سوال اینجاست که آیا شما به عنوان کارجو چقدر با صاحبان مشاغل حوزه ی کاری و رشته خود آشنا هستید؟ آیا در سمینارها و همایش ها با آنها وارد صحبت شده اید؟ آیا رزومه ای برایشان ایمیل کرده اید؟ با مسئول دفترشان چقدر وارد صحبت شده اید؟ آیا سعی کرده اید در مورد ایده ای با آنها صحبت کنید؟ آیا در همرشته ای های خود گروه های کاری تشکیل داده اید؟ آیا برای همکاران و همصنفی های خود مشتری فرستاده اید؟ آیا تا بحال آنقدر دقیق و عالی کار کرده اید که کارفرما شما را به دیگران نیز توصیه کند؟

شبیه قربانی ها نباشید و احساس ضعف نکنید؛ هیچکس به شما ظلم نکرده است. این راه و رسم دنیای بی رحم بیزنس است. توانمند شوید؛ در ارتباط گرفتن، در کار درست و حسابی تحویل دادن، در حرفه ای بودن و حرفی برای گفتن داشتن.

چرا که دنیای کسب و کار امروز پر است از شبکه سازی ها و افرادی که افراد دیگر را به هم معرفی و توصیه می کنند که این اصلا بد و ناخوشایند نیست، دنیای مشاغل پر است از افرادی که بهترین ها و ماهر ترین ها را با پیشنهاداتی شکار می کنند. پس بهتر است ما به عنوان کارجو از جزیره تنهایی خود فراتر رفته و در دریای حرفه ی خود شناور شویم. دیده شویم و ببینیم. خود را معرض آشنایی با افراد جدید قرار دهیم و به افرادی که ممکن است ما را فراموش کرده باشند آشنایی بدهیم .کیفیت کار ما بهترین معرف ما است. گروه تشکیل دهیم و بین خودمان و همصنفی ها شبکه های کاری ایجاد نماییم،ما هم پارتی بازی کنیم اما سالم. افراد لایق و مورد اعتماد اطراف خود را سرگرم و همراه کنیم. این اصلا اشکالی ندارد که عضو گروه بزرگی از همرشته ای های خود باشیم و با هم کار کنیم.

0 پیام

نظر شما در مورد پارتی بازی