loading

فروش فوق العاده یا حراج؛ چرا و چگونه ؟

14:16 شنبه 13 خرداد 96
فروش فوق العاده یا حراج؛ چرا و چگونه ؟

فروش فوق العاده یا حراج؛ چرا و چگونه ؟

فروغ صراف زاده_ فروش فوق العاده، حراج یا همان به اصلاح آف؛ رویدادی است که در آن کالا یا خدمات نازل تر از زمان های دیگر ارائه می شوند. عامل زمان همان عاملی است که روی این بها تاثیر می گذارد. فروش فوق العاده نوعی از فروش است که در آن منفعت مادی برای مشتری است. زیرا سود کمتری نصیب فروشنده خواهد شد. مشتری با اشتیاق بیشتری به خرید و بررسی کالا می پردازد و تعداد فروش از زمان های دیگر بیشتر است اما با سود کمتر. این نوع فروش بیشتر در مورد کالاهایی که مربوط به نیازهای اولیه مانند خوراک و پوشاک و لوازم بهداشتی است بکار می رود. حال سوال اینجاست که چرا فروشندگان و مراکز خرید به این سود کمتر، تن می دهند. به طور کلی فروش فوق العاده تابع شرایط زمانی است و در بازه ی زمانی مشخصی اتفاق می افتد. دلایل این نوع فروش معمولا؛ اتمام و تغییر فصل،تغییر شغل، انبارگردانی ، و ورود کالای جدیدتر است. به طور مثال مشاغلی مانند فعالیت در حوزه پوشاک چون تابع فصل هستند در انتهای هر فصل، پوشاکی که از فصل پیش باقیمانده و به طور منطقی در فصل آینده مورد نیاز و خواست مشتریان نخواهد بود با سود کمتر به فروش می رسد تا جا برای اجناس جدید باز شود. یا مثلا در مورد لوازم بهداشتی و آرایشی که زمان زیادی تا تاریخ انقضاء آنها باقی نمانده این نوع فروش مناسب خواهد بود. معمولا این نوع فروش در ساده ترین حالت ممکن از طریق برچسب و یا اعلان های نوشتاری روی ویترین و درب فروشگاهها به اطلاع عموم و رهگذران می رسد که در روشهای موثرتر می توان از انواع تبلیغات چاپی و غیر چاپی نیز برای آگاهی بخشی این رویداد بهره گرفت.

گاهی نیز می توان قسمتی از فضای فیزیکی فروشگاه را به اجناسی حراجی اختصاص داد و مشتریانی که تمایل دارند کمتر هزینه کنند را به بازدید از آن قسمت دعوت کرد.

1 پیام

حیدر دایم زاده شنبه 14 مرداد 96 21:23
برای حراج sale درسته یا off
Reply
Admin
ادمین
در زمینه کسب و کار sale به معنای فروش و off به معنای متوقف شدن بخشی از سود است که اینجا برای فروش فوق العاده استفاده از off رواج بیشتری دارد. و بهتر است درصد آن کنار این کلمه آورده شود؛مثلا 25%off ...

نظر شما در مورد فروش فوق العاده یا حراج؛ چرا و چگونه ؟