loading

>>> ارسال سوال <<<

سوال خود را بپرسید

پاسخ توسط پریسا صدیق پور (کارشناس ارشد کارآفرینی درکلینیک کسب و کار اردیبهشت) : راحت ترین راه برای ثبت شرکت اقدام از طریق سامانه ثبت شرکتها است irsherkat.ssaa.ir . شما از طریق مراجعه به وبسایت رسمی ثبت شرکتها می توانید بدون واسطه و فقط با پرداخت فیش واریزی ۴۰ هزار تومان شرکت مورد نظر را ثبت کنید، ولی در نظر داشته باشید که قبل از ثبت شرکت از بازار و مشتری ها اطلاعات کامل داشته باشید و همچنین از سود دهی شرکت مورد نظر مطمئن شوید. ثبت شرکت در هر زمان به راحتی و با کمترین هزینه در مدت ۳۰ الی ۴۰ روز قابل دستیابی است.
پاسخ توسط سعید یاری ( کارشناس سیستم های نرم افزاری کلینیک کسب و کار اردیبهشت) : امروزه دربازار ایران، فریلنسرها (آزادکارهای) حوزه برنامه نویسی و طراحی وب دارای اتحادیه خاصی نیستند، که بر روی خدمات قیمت های مصوب بگذارند. بنابراین هربرنامه نویس با توجه به یک سری از المان های معین قیمت های متناوبی را عرضه می کنند. این المان ها ممکن هست از فردی به فرد دیگر متغییر باشد، که عبارتند از: 1- برند بودن نام فرد که بر بالا بودن هزینه های کار او تاثیر گذار است گرچه ممکن است اثر خروجی کیفیت مناسبی هم نداشته باشد. 2 – تکنولوژی های به کار رفته در مسیر طراحی (من جمله طراحی واکنشکرا، طراحی یک سری پلاگین های خاص، طراحی اختصاصی و ...) که هرکدام بر هزینه تمام شده سایت می افزاید. 3 – همچنین باید قیمت اعلام شده به مشتری دارای خصوصیات و مزایایی نسبت به رقبا باشد. 4 – در هنگام ارائه مبلغ پایانی به مشتری وجدان کاری و حرفه ای خود را هم اعمال کنید. در انتها بنده پیشنهاد می کنم که یک ماکرو اکسل طراحی نموده و تمام ویژگی های بالا رو به صورت مفصل تر در آن قرار دهید. تا هربار که می خواهید قیمتی را ارائه بدید از یک چک لیست منحصر به فرد جهت محاسبه هزینه برخوردار باشید.
پاسخ توسط خانم شیوا دباغ ( کارشناس حقوقی کلینیک کسب و کار اردیبهشت): در قراردادها انجام کار توسط کارگر یا کارمند معین می شود.گاهی با اتمام یک کار معین خاتمه پیدا می کند و گاهی با پایان مدتی که در قرارداد ذکر شده و ضمانت اجرای آن در قانون کار معین شده که معمولا تابع قراردادهاست.
پاسخ توسط رکسانا معتمدی ( کارشناس دیجیتال مارکتینگ کلینیک کسب و کار اردیبهشت): سلام و وقت به خیر، بهتر است تا زمانی که از شما در این خصوص سئوالی پرسیده نشده است صحبتی نفرمایید. اما زمانی که در خصوص تفاوت‌های‌تان با رقبا پرسیده شد صادقانه پاسخ دهید و در مواردی که از آن‌ها قوی‌تر هستید نقاط قوتتان و‌ زمانی که ضعیف‌تر هستید نقطه‌ی قوت رقیبتان را بگویید و اعلام کنید که در قسمتی که ضعیف هستید برای این ضعف چه کرده‌اید
پاسخ توسط خانم عفت تقی پور کارشناس ارشد سینما (کارشناس امور هنری کلینیک کسب و کار اردیبهشت): بله رشته ى تدوين گرايشى از رشته ى سينماست. هيلاج فيلم و موسسه ى كارنامه موسسات خوبى براى گذارندن دوره هستند. بهتر است اول مطالعاتى در زمينه ى اصول كارگردانى داشته باشيد.بعد زيبايى شناسى تدوين را بياموزيد و بعد از آن تدوين عملى. در زمينه ى زيبايى شناسى فرزاد هوتهم را توصيه مي كنم. مستانه مهاجر نيز استاد خوبى است.
پاسخ توسط سعید یاری ( کارشناس سیستم های نرم افزاری کلینیک کسب و کار اردیبهشت) تکنولوژی وب به سه قسمت توسعه یافته و در آینده بیشتر هم خواهد شد. برای اینکه مفهوم وب ۲ را متوجه بشیم باید یه گریزی به سایر نسخه های وب بزنیم. وب ۱.۰ همون وب سایت های خشک دهه های ۱۹۹۰ به بعد که یک طرفه بودن و شما تنها اسناد را دریافت می کردید و تعاملی با شبکه نداشتید. با مرور زمان و با پیشرفت سخت افزار و ارزان شدن و در دسترس بودن آن، جمعیت گسترش یافته و علاوه بر دریافت محتوا در تولید محتوا هم نقش داشته و همه این موارد بنیانگذار وب ۲.۰ که همان اینترنتی که امروزه آن را می شناسید، شد. وب ۲.۰ بستری هست که براساس آن می شود نرم افزارها و اپلیکیشن های زیادی طراحی کرد و در گوشی های تلفن همراه و تلبت در هرجایی از آن به راحتی استفاده کرد و دیگر استفاده از اینترنت محدود به کامپیوترهای اداری و خانگی نیست و استفاده اش ساده تر و همه گیرتر می باشد. مانند شرکت گوگل که از شرکت های شاخص وب ۲.۰ می باشد.امروزه نیز کودکی تازه متولد شده به نام وب ۳.۰ در حال رشد است که از تکنیک های هوش مصنوعی و کاوش داده (Data Minding) در آن برای هوشمندی بیشتر استفاده شده است.
پاسخ توسط پریسا صدیق پور (کارشناس ارشد کارآفرینی درکلینیک کسب و کار اردیبهشت): كسب و كارهاي اينترنتى از زمان دريافت نماد اعتماد الكترونيك ملزم به پرداخت ماليات بر درآمد مى شوند، ولي در حال حاضر هنوز قانون كامل و جامع و مدونى در خصوص ماليات بر درآمد اين نوع كسب و كارها ارائه نشده است ولي اين قانون در حال بررسي و تدوين است.
پاسخ توسط پریسا صدیق پور (کارشناس ارشد کارآفرینی درکلینیک کسب و کار اردیبهشت): استارت اپ به شركت هاي نوپا گفته مى شود كه به دنبال حل مشكل يا معضلي بوجود بيايند و ارزش افرينى در جامعه داشته باشند و در عين حال ارزش افزوده بالايي را براي بوجود اورنده انها به همراه داشته باشند و بر طبق قانون نانوشته اي از فن اورى و تكنولوژى كمك مى گيرند، و عمدتا در قالب وبسايت يا اپليكيشن به بازار عرضه مى شوند.
پاسخ توسط پریسا صدیق پور (کارشناس ارشد کارآفرینی درکلینیک کسب و کار اردیبهشت) : وامهاي صنعتى و معدنى را بانك صنعت و معدن حتى گاهى تا سقف ٨٥ درصد هزينه هاى تسهيلات تامين مى كند، و بانك كارافرينى نيز انواع تسهيلات مشاركت مدنى جهت گسترش انواع فعاليتهاي توليدى، بازرگانى و خدماتى كه شامل كارافرينى نيز مى شود را تامين مى كند، و همچنين موسسات مهررضا، بانك سامان و ... نيز طرحهايي جهت حمايت از طرحهاي كارافرينى ارائه مى كنند كه تمام اين موارد به توجيه پذيرى بيزنس پلن شما بستگى دارد.
پاسخ توسط رکسانا معتمدی ( کارشناس دیجیتال مارکتینگ کلینیک کسب و کار اردیبهشت): با سلام و وقت به خير شما مى توانيد با مراجعه به شركت هاى اصلى ارائه دهنده ى خدمات ارسال پيامك مثل مگفا مراجعه و سرشماره ى خدماتى تهيه فرماييد. اين سرشماره ها به اشخاصى تعلق مى گيرد كه ارائه دهنده ى خدمات هستند. همچنين ارسال پيامك تبليغاتى با استفاده از سرشماره خدماتى ممنوع است. با سپاس
پاسخ توسط خانم شیوا دباغ ( کارشناس حقوقی کلینیک کسب و کار اردیبهشت): دعوایی که یک بار خاتمه یافته قابل پیگیری مجدد نیست و اقامه اش نزد دادگاه مسموع نیست. مگر اینکه برای یک سرقت جدید باشد و گرنه هر دعوا در دادگاه یکبار قابل رسیدگی و صدور حکم قطعی است.
پاسخ توسط رکسانا معتمدی ( کارشناس دیجیتال مارکتینگ کلینیک کسب و کار اردیبهشت): با سلام و وقت به خير، بهترين راه براى داشتن يك بانك ايميل خوب با بيشترين ميزان باز نمودن ايميل ها جمع آورى ايميل هاى مشتريان بالقوه و بالفعل شماست. حتما لازم است كه در وبسايت خود فرم مربوط به عضويت در خبرنامه داشته باشيد و يا هنگام ارائه ى فاكتور و يا پيش فاكتور از مشتريان خود ايميل دريافت نماييد. با ايجاد يك نظرسنجى از اعضاى كانال تلگرام و يا صفحه اينستاگرام خود بخواهيد تا به سئوالات پاسخ دهند و در انتها از ايشان شماره موبايل و ايميل دريافت نماييد. خريدارى كتب نمايشگاه و جمع آورى ايميل شركت كنندگان نيز از روش هاى داشتن يك بانك ايميل خوب است. موفق باشيد
پاسخ توسط پریسا صدیق پور (کارشناس ارشد کارآفرینی درکلینیک کسب و کار اردیبهشت) : ثبت برند فقط به طور رسمى امكان پذير و قابل پيگيرى است، در صورتيكه برند شما به موفقيت قابل ملاحظه اي رسيده و مى خواهيد از آن محافظت شود بايد به طور رسمى به دفاتر ثبت مراجعه نماييد و در صورتيكه قبلا به طور رسمى توسط شخص ديگرى ثبت نشده آن را ثبت نماييد.
پاسخ توسط رکسانا معتمدی ( کارشناس دیجیتال مارکتینگ کلینیک کسب و کار اردیبهشت): سلام و وقت به خير دوست عزيز نمى توان براى تمامى برندها يك نسخه ى ثابت پيچيد وابسته به نوع برند و مخاطبين آن و همچنين شبكه ى اجتماعى منتشر كننده ى آن محتواى مورد علاقه ى مخاطبين متفاوت خواهد بود. اما تنها نكته ى ثابت اين است كه بايد محتوايى براى مخاطب ايجاد نماييد كه براى او يك ارزش ايجاد نمايد، تحقيقات نشان داده است كه كاربران به محتواى آموزشى روى خوش بيشترى نشان مى دهند تا پست هاى تجارى. معمولا ويدئوهاى كوتاه (١٥الى٦٠ثانيه) بيشتر مورد علاقه ى كاربران امروزى است و اينفوگراف ها از متن ها طرفداران بيشترى دارند.
پاسخ توسط پریسا صدیق پور (کارشناس ارشد کارآفرینی درکلینیک کسب و کار اردیبهشت) : دوست عزيز اگر ايده شما هنوز خام است و بيزنس پلن آن نوشته نشده و ارزيابي مالي بدست نيامده استارت آپ ها بهترين انتخاب براي شما است، ولي متاسفانه در استارت آپ هيچگونه امنيتى براي ايده ها وجود ندارد، برخى از افراد فقط براي ايده گرفتن به استارت آپ ويكندها مراجعه مى كنند و هيچ منع قانونى نيز براي اين اقدام وجود ندارد، زيرا ايده ها در مرحله اوليه هيچگونه ارزشي ندارند و اجرايي شدن و ثبت آنها در قالب شركت است كه از آنها محافظت مى كند و تا رسيدن رقبا به آنها اجازه بهره بردارى مى دهد، پس به خاطر داشته باشيد كه تمام كارتهاي برنده خود را در استارت آپ رو نكنيد، حال اگر قدمهاي بيشترى برداشته ايد و ايده شما آماده استارت زدن و ثبت شدن است مى توانيد به مراكز رشد مراجعه كنيد، در اين مراكز در صورتيكه ايده محورى مناسب و تيم كارى متخصص در دست داشته باشيد با ارائه بيزنس پلن از شما حمايت مى شود و مى توانيد تا مرحله شكوفايي از حمايت هاي مركز رشد استفاده نماييد، بعد از اين مرحله مراكز رشد شما را به سمت پذيرش در پارك هاي علم و فن آورى سوق مى دهند.
پاسخ توسط خانم مریم عنایت الهی (کارشناس ارشدحقوق جزا و جرم شناسی و مدرس دانشگاه ): طبق قانون مبارزه با كالا و ارز هر فعل يا ترك فعلي كه موجب نقض تشريفات قانوني مربوط به ورود و خروج كالا و ارز گردد قاچاق كالا محسوب مي گردد. در واردات قانوني تشريفات لازم و تعيين شده از طرف قانونگذار براي ورود و خروج كالا رعايت مي شود
پاسخ توسط بهاره سادات حسینی (دکترای مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی): در بعضی کشورها قرعه کشی ها تابع قوانین خاصی هست اما در برخی کشورها نیز قانون مشخصی ندارد و با توجه به بودجه تبلیغات آن شرکت قرعه کشی ها صورت می پذیرد.
پاسخ توسط خانم مریم عنایت الهی (کارشناس ارشدحقوق جزا و جرم شناسی و مدرس دانشگاه ): در شهرستانها،به فرمانداری ان شهر.سپس استانداری.سپس تعزیرات استان.سپس بازرسی سازمان صنایع و معادن می توان مراجعه کرد
پاسخ توسط مرتضی دوستانی (کارشناس ارشد مهندسی برق- قدرت و مدرس دانشگاه): مشاغل و حرفه های مرتبط با این دو رشته با توجه به میزان سرمایه گذاری می تواند بسیار متفاوت باشد که در سطح سرمایه گذاری کم و متوسط می توان به موارد زیر اشاره کرد: الکترونیک: تعمیر لوازم خانگی، تعمیروخدمات دستگاه ها و سیستمهای پزشکی و دندانپزشکی، خدمات نصب و اجرای آسانسور، سیستمهای صوتی و تصویری،سیستمهای ارتباطی و مخابراتی و شبکه، تعمیرات موبایل لپ تاپ و تبلت قدرت: طراحی و اجرای تابلوهای برق صنعتی LV , MV ، کار در زمینه اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق plc , drive , sensor ، کار در زمینه خدمات برق خانگی شامل کنتور و برق کشی ساختمان و روشنایی، خدمات و تعمیرات الکتروموتورهای صنعتی
پاسخ توسط فروغ صراف زاده (مشاور روابط عمومی تجاری کلینیک کسب و کار اردیبهشت): با سلام . به کلینیک ما خوش آمدید. بازار کار رشته شیمی در واحد های بزرگ و کارخانه ها برای صنایع نفت و انرژی و پلیمر متقاضی می پذیرد. در صنایع کوچکتر نیز در کارخانجات تولید بهداشتی و آرایشی ، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، واحدهای تولیدی صنایع نساجی ، صنایع غذایی و در بخش آزمایشگاههای کنترل کیفیت دیگر صنایع ، بازار کار دارد و به علت تنوع کار برای خانم ها و آقایان تفاوت خاصی نیست مگر در صنایع نفت و انرژی و سیستم های کار اقماری در سکوهای نفتی و پالایشگاهها.
پاسخ توسط فروغ صراف زاده (مشاور روابط عمومی تجاری کلینیک کسب و کار اردیبهشت) : سلام دوست خوبم. به سایت ما خوش آمدید. در شبکه های اجتماعی بعضی از پست ها به اصطلاح ویروسی می شوند؛ به این معنا که مورد استقبال قرار میگیرند و به سرعت کپی برداری و به اشتراک گذاشته می شوند.گاه با ذکر منبع و گاه به صورت اسکرین شات . این پست ها معمولا حامل پیام تبلیغاتی غیر مستقیم از برندها هستند که توانسته اند به گونه ای توجه مخاطب را جلب کنند. به زودی یک یادداشت کامل در مورد چگونگی تولید این پست هابرای شبکه های اجتماعی در سایت قرار می گیرد. با ما همراه باشید.
پاسخ توسط خانم عفت تقی پور کارشناس ارشد سینما (کارشناس امور هنری کلینیک کسب و کار اردیبهشت): از طريق موسسه ها ى هنري يا سينما تك ها ،فيلم هاى كوتاه يا پرفورمنس ها ياتئاتر ها را ميتوان اجرا برد و نيازى به مجوز مجزا نيست.
پاسخ توسط خانم شیوا دباغ ( کارشناس حقوقی کلینیک کسب و کار اردیبهشت): سرقفلی هزینه ای است که کسبه برای سابقه ی تجاری یک ملک پرداخت می کنند. این نوع سرقفلی جز دارایی نامرئی اشخاص محسوب شده و مالیات به آن تعلق نمی گیرد. در واقع می توان گفت : سرقفلی هزینه ای است که مستاجر برای سابقه ی کسب ملک از مالک ملک یا به عبارتی منتقل الیه بعدی اخذ می کند، که این هزینه بابت رونق بازاری است که مستاجر به ملک مذکور می دهد.
پاسخ توسط خانم سیده صبورا قوامی (کارشناس مهندسی صنایع و کارشناس ارشد MBA): استانداردها و ایزو به فرآیندهای کاری شرکت شکل و نظم می بخشند.که مدیران را برای گزارش گیری و سنجش وضعیت موجود یاری می دهند. همچنین باعث می شوند فرآیندهای کاری با بیشترین بازدهی و بهره وری انجام شود و از سویی باعث می شود یکسری دیتا در قالب های استاندارد ایجاد شود؛ که بعدا بتوان از طریق آنها فهمید که سازمان در چه نقاطی خوب یا ضعیف عمل کرده، و چه دلایلی داشته است و هزاران امکان دیگر که این ایزوها و استانداردها در اختیار سازمان قرار می دهند.
پاسخ خانم توسط خانم فهیمه طحان (کارشناس گرافیک /چاپ/تبلیغات): 1) نرم افزار Marvelous Designer Personal یکی از حرفه ای ترین نرم افزار ها در زمینه طراحی لباس میباشد، با استفاده از این نرم افزار میتوانید بر اساس تمامی سلیقه ها به طراحی لباس های مختلف بپردازید. از ویژگی های این نرم افزار میتوان به طراحی و یرایش الگو به صورت زنده اشاره کرد، به این صورت که تغییرات اعمال شده بر روی الگو را میتوانید همان لحظه در لباس مشاهده نمایید. 2) نرم افزار PatternMaker Marker Studio یکی از بهترین نرم افزار ها در زمینه خیاطی میباشد. با استفاده از این نرم افزار میتوانید به راحتی با وارد کردن اندازه ها و انتخاب نوع بلوز، دامن، شلوار، پیراهن و ... یک الگوی دقیق طراحی کنید. 3) نرم افزار طراحی الگو Gemini
پاسخ توسط خانم مریم عنایت الهی (کارشناس حقوقی کلینیک کسب و کار اردیبهشت ): دارنده سفته به عنوان كار فرما با مراجعه به اجراییات ثبت یا دادگاه حق مطالبه ی وجه آنرا دارد. مطمئن ترین نحوه ی ارائه ی سند تجاری آنست که کاملا پر شود و هیچ قسمتی از آن (مبلغ.تاریخ.در وجه.حواله کرد.متعهد.محل وتاریخ ایفای تعهد)خالی نباشد. همچنین به هیچ وجه سفیدامضا تحویل نشود.
پاسخ توسط فروغ صراف زاده( مشاور روابط عمومی تجاری در کلینیک کسب و کار اردیبهشت): دوست عزیز سلام . مدیریت ارشد کسب و کار ((MBA) کوتاه شده ی عبارت (Master of Business Administration) درجهٔ کارشناسی ارشد در رشته مدیریت و یا درجه علمی (مدرک ) حرفه ای در رشته تجارت و کسب و کار است . مدیریت منابع انسانی ، مدیریت منابع مالی، مدیریت شهری ، و مارکتینگ ( بازاریابی و توسعه بازار) از مهم ترین گرایش ها و منابع آموزشی این رشته هستند.
پاسخ توسط خانم مریم عنایت الهی (کارشناس حقوقی کلینیک کسب و کار اردیبهشت ): خیر لازم نیست . شخص (شخصیت حقیقی ) با رعايت شرايط لازم می تواند كارت بازرگاني بگيرد
پاسخ توسط سرکار خانم فرزانه رافعی فر (مشاور امور گرافیک کلینیک کسب و کار اردیبهشت) : با سلام و خوش آمد گویی . برای لوگوی کار از برنامه ی کورل و برای ساخت و طراحی جعبه ها از 3DMAX و اغلب ESKO studio toolkit هم استفاده می شود.
پاسخ توسط مشاور امور گرافیک و تبلیغات سرکار خانم فرزانه رافعی فر : خیر به نظر مناسب نیست. برای اینکه کارت ویزیت یک مجموعه ی کوچک برای معرفی یک شرکت یا برند است و سادگی آن خیلی مهم است
پاسخ توسط فروغ صراف زاده مشاور روابط عمومی تجاری : سلام دوست عزیز. به سایت ما خوش آمدید. پاسخ سوال شما به اندازه و نوع ایده شما بستگی دارد. اگر در زمینه کسب و کار و یا های تک و دانش بنیان باشد می توان از طریق شرکت استارتآپ ویکندها آن را مورد ارزیابی قرار داد . توضیحات بیشتر در ایمیل شما ارسال شده است .
دوست عزیز سلام .به سایت ما خوش آمدید. به جنسیت فرزند خود اشاره نکردید اما اینگونه که از سوال پیداست فرزند شما پسر است. مهارت آموزی در سنین نوجوانی یا همان ده سال دوم زندگی هر فرد تجربه هایی ماندگار ،خاطره انگیز و در شکل گیری شخصیت فرزندان بسیار تاثیر گذار است. اگر فرزند شما واقعا به تعمیرات گوشی تلفن همراه در کنار برادرتان علاقه مند است بهتر است مانع او نشوید. ممکن است او به فضای اجتماعی آن محیط و یا آزادی برای بروز خلاقیت ها و مهارت آموزی علاقه مند شده باشد. حضور در اینگونه فضا مهارت های اجتماعی و حس مسئولیت پذیری فرزند شما را تقویت خواهد نمود. نگرانی شما هم در مورد عقب افتادن او از دیگر همسالان قابل درک است که البته با محدود کردن و برنامه ریزی ساعات حضور فرزند شما در محیط کار برادرتان وقت برای فعالیت های دیگر در طول تابستان هم باقیست. البته توصیه می کنیم وقتی برای فراغت و رهایی و بازی فرزند نیز در نظر بگیرید. باقی توضیحات در ایمیل شما ارسال شده است.
پاسخ توسط فروغ صراف زاده مشاور روابط عمومی تجاری : سلام دوست عزیز. خوشحالیم که با شما فرهیختگان همراه هستیم .به سایت ما خوش آمدید. برای موردی که شما ذکر کردید با توجه به پایه علمی قوی و اندوخته ی دانش دوستانی مانند شما؛ مشاغل موقتی مانند همکاری با موسسات علمی و تدریس و تدوین جزوات آموزشی مناسب به نظر می رسد. این تا زمانیست که تلاش شما برای یافتن شغل ثابت و متناسب با رشته تحصیلیتان به پایان برسد. موفق باشید. توضیحات تکمیلی به ایمیل شما ارسال شده است. در بخش یادداشت های سایت ، مطالعه ی قسمتی که به کارجویان اختصاص داده شده برای شما مفید خواهد بود.
پاسخ توسط فروغ صراف زاده مشاور روابط عمومی تجاری : با سلام و عرض خوشامد به سایت ما .برای استخدام افراد در مشاغل آزاد آنچه که بیش از تحصیلات اهمیت دارد مهارت ها و توانایی های فرد است. توصیه ما این است که برای این شغل معیار هایی مانند ؛ ظاهر مناسب و مرتب، ادب، فن بیان و قدرت مذاکره ، نظم فردی و سابقه کار مشابه را مورد بررسی قرار دهید. البته فراموش نکنید که لازم است فرد مورد نظر به نشانی های منطقه تسلط داشته باشد و حتی الامکان ساکن همان منطقه ی کاری شما باشد. توضیحات تکمیلی در مورد چگونگی گزینش و مصاحبه استخدامی متناسب با شغل شما به ایمیلتان ارسال شده است.
پاسخ توسط فروغ صراف زاده مشاور روابط عمومی تجاری : سلام . به سایت ما خوش آمدید. معمولا بیشترین زمان انتظار برای پاسخ یک روز کاری است.پاسخ ها علاوه بر درج در سایت برای ایمیل شما نیز فرستاده می شود .ایمیل ما در بالای صفحه سمت راست درج شده است. info@ordibe8.com